ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

AĞLANACAK HALLERİNE GÜLEN İNSANLAR - Semanur Kalaycı - Öğrenci


     Kendilerini dünyanın merkezinde gören insanlar…
   
     Yazık! Gerçekten hallerine yazık. Ne kadar da önemsiyorlar kendilerini, asla kabul etmeseler bile tek dertleri etraftakilerin yanlışları. Yanlış konuşması, yanlış bakması, yanlış davranması… Bunların hepsi o insanlara gülmek, eğlenmek için bir sebep.
    
      Kendisini diğer insanlardan üstün gören bir insanın bu hayatta ne tür bir amacı olabilir? Sadece insanları rahatsız etmekten zevk almak mı? Hayatında bu tür insanlar olan birisinin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum aslında. Çünkü hepimizin hayatında varlar. Bu insanlardan kurtulmanın tek yolu onların bu davranışlarını görmemek, umursamamak. Bazen sizi özgüvensiz gibi gösterseler bile umursamayın. 

      Okul, iş veya başka bir yerde mecburiyetten aynı ortamda olduğunuz bir insanı neden umursayasınız? Hayatınızda ne kadar yer kaplayabilirler ki?

BOŞVERİN!
  
     Onlar kendilerince eğlensin siz onlara sadece gülün. Acınası hallerine gülmekten başka yapılacak bir şey yok. Onlar kendilerinin üstün olduğunu düşünürken sizin onlar adına üzülmeniz yeterince kötü değil mi? Ama siz ne yaparsanız yapın yine onlar haklıdır. Sorsak yine kendilerini bir şekilde yine yüceltirler. O yüzden bu acınası insanlar yüzünden hayatı kendinizden esirgemeyin. İstediğiniz gibi gülün, eğlenin, düşünün. Sonuçta bu hayat sizin, hayatı kendinize güvenerek güzelleştirin.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.