ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

DÜNYA BU - Hasan Sağlık - Öğrenci


   
    Dünya bu her baba bir evladım olsun diye dualar eder, adaklar adar ama dünya bu o evlat miras için babasının ölmesini umut eder.
    Dünya bu yaşlanınca rahat ederim diye gecesini gündüzüne katar, çalışır, didinir ama dünya bu gün gelir bir saat fazla yaşamak için o bir ömürlük sermayeyi verir.
    Dünya bu kimi ben biliyorum, kimi ben yapıyorum der ama mezardır onu anlatacak olan. Dünya bu başka kitap yazmaz bunu. Öyle bir kitaptır ki bu saniye saniye, nefes nefes yazılır. Aman dikkatli yaşa! Gün gelir, hatırlamak istemediğin şeyler karşına çıkar.
    Dünya bu ha tuttum ha yakaladım derken, geçer koca ömür de anlamazsın. Hep ‘’Şu gün, bu gün’’ derken vakit bitmiş ecel kapıya dayanmış. Dünya bu herkesle nişanlanır da hiç ama hiç kimseyle evlenmez. Geç anlarsın mutluluğun kıymetini, sevmenin, sevilmenin önemini.
     Dünya bu hep benim olsun dersin ama o an gelir ki ‘’ah, keşke!’’ dersin. Dünya bu ilmek ilmek işlersin ama hata yaptın mı bıçakla kesersin. Dostun ve dostluğun kıymetini geç anlarsın. Paran varsa şanın şöhretin varsa vezir sensin ama bir tökezledin mi rezil sensin.
     Dedim ya dünya bu bir baktın muhakkaksın, bir baktın muallaksın. Öyleyse bir anı bir anına uymayan, ne olacağı belli olmayan hayatta dostluğu bitirmeye, kalp kırmaya değer mi ki?
      Düşün ki bu kadar hoşumuza gitmeyen şiirlere türkülere konu olan dünya dediğimiz bu kürede son bir gün, belki de yaşayacak son bir saatimiz kalsa ne yapardık? Canlandı değil mi kafanızda. Sevdiklerin, dostların ne kadar değerli olurdu senin için? Ve sen de onlar için…
      Hiç kimseyi kırmazdın değil mi? Evet, o zaman ne biliyorsun yaşanacak son bir saatinin olmadığını? O zaman bu son dediğimiz başlangıç bize bu kadar yakınsa, hayatta her şeyi son kez yapar gibi yapmak, kalp kırmamak tazammun etmez mi?
     Savaşları, kavgaları bitirip gökyüzünü beyaz güvercinlerle boyamaman için ne sebebin var? O halde dostluğunu dostunla, sevgini sevdiğinle pekiştirmemek için durma! Yüzünde sıcak bir tebessüm ve diline pelesenk olmuş iki kelime;

                                                                             SENİ SEVİYORUM…

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.