ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

KAHRAMAN POLİS FETHİ SEKİN - Miraç Bektaş -Öğrenci


     Tarih 05.07.2017 idi İzmir’de iki tane hain adliye sarayına saldırı hazırlığındaydılar. Araçlarıyla adliye otoparkına yöneldiler. Amaçları adliye sarayındaki sivillere yönelik bombalı eylemdi. Ve birileri var, birileri dediğimiz o birilerinden biri olan, trafik şubede görevli polis memuru Fethi Sekin çıktı meydana.
     Dikkati ve tecrübesi sayesinde saldırı olacağını anladı. Kendini düşünmedi, ya bana bir şey olursa demedi. Aklında sadece vatan, millet, doğmamış bebekler, hayatının baharındaki çocuklar, delikanlılar vardı. Açıkçası o kahraman polis memurunun aklında milleti vardı. Aklında vatan, dilinde millet, göğsünde imanı ile tek saniye düşünmeden götürdü elini beline,  beylik tabancasını çıkardı kılıftan, açtı emniyeti, sürdü mermiyi namluya ve başladı o kanı bozukların üzerine koşmaya.   
     Kahraman polisimizi gören o iki kanı bozuk vatan hainleri araçlarını bıraktılar ve kaçmaya başladılar ama Fethi Sekin peşlerini bırakmadı. Başladı o iki hainin peşinden kurşun yağdırarak  koşmaya. Sonunda köşeye sıkıştırdı onları, artık kaçacak yerleri yoktu. Kahraman polisimiz son bir hamleyle tek başına ikisinin karşısına çıktı üzerlerine kurşun yağdırdı ve ikisinden birini öldürdü. Fakat ne  yazık ki diğerini vuramamıştı. Artık kurşunu bitmişti Fethi Sekin’in geri çekilip destek alıp tekrar karşılarına çıkmak istedi. Ama o  kanı bozuk Fethi Sekin’i  sırtından, kalleşçe vurdu.
 Ve polis memurumuz Fethi Sekin iman dolu göğsüyle son nefesini kelime-i şehadet e harcayarak gözlerini yumdu. Fethi Sekin amacına ulaşmış, büyük bir faciayı önlemişti. Peki geriye kalan o diğer  haine ne oldu diye soracak olursanız o hain, bölgeye sonradan gelen diğer polislerimiz tarafından öldürüldü. Onlara o emri veren elebaşları ise Mardin de TSK tarafından etkisiz hale getirildi.
      Kahraman şehidimiz Fethi Sekin’i şehadetini rahmetle anıyoruz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.