ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

ŞİKAYET ETME ŞÜKRET -Muhammed Bektaş - ÖğrenciAllah insanları en güzel surette yaratmıştır. Bizlere sayısız nimetler vermiştir. Dünyanın en kaliteli kamerası olan gözümüz, yüzlerce lezzeti tattığımızda neyin tadı olduğunu anlayan dilimiz, dalga şeklinde gelen titreşimleri ses olarak algılayan ve ne sesi olduğunu anlayan kulağımız, yüzlerce kokudan neyin kokusu olduğunu ayırt eden burnumuz, hiç durmadan dinlenmeden çalışan kalbimiz, tüm vitaminleri birbirinden ayrıştıran vücudumuz, bu kadar işi saniye bile sürmeden yapan beynimiz...      
         Peki, bizler bu nimetlerin ne kadar farkındayız? Bu nimetler için Allah'a ne kadar şükrediyoruz? Çevremizde bu nimetlerden yoksun yatağa bağlı yaşayanlar, tüm manzarası tavan olanlar var. Ayakkabını giyebildiğin bir ayağın, sevdiklerini doyasıya sarıp sarmalayacağın kolların var senin.  
          Kızarak yaptığın şeylere veya yaşadığın hayata uzaktan bakıp iç çekenler var, tekerlekli sandalyedeki o adam var. Neredeyse 10 saat uyuyup okulda veya iş yerinde hala esnerken geceyi hasta çocuğunun başında bir kere bile gözünü kırpmadan yavrusunun başını okşarken için için ağlayan bir yandan da duasını eksik etmeyen uykusuz nice ana babalar var.
        Sen annenin önüne koyduğu yemeğe burun kıvırırken pazar dağıldığında yavrularına evine yiyecek götürmek için çürük sebze ve meyveleri toplayan anneler var. İsyan etme arkadaşım sen annenle babanla yaşa diye çocuklarını annesiz, babasız bırakanlar var. Kıymet bil her nefsin tadacağı ölüm var. Şükret haline ki sen bugün uyanırken nefesini yastığında bırakan var, şükret arkadaşım bir şükrü bile bilmeyenler var .

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.