ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

DOĞU TÜRKİSTAN - Melih Akça - Öğrenci


      Evet belki de aranızda burası neresi, bu insanlar kim? diyecek bazı kişiler vardır. Doğu Türkistan Çin'in zulmü altında olan Uygur Türkü kardeşlerimizin yaşadığı yerdir. Şu anda sayısız işkencelere maruz kalan bu kardeşlerimizin gün geçtikçe ölüyorlar.
      Bu zulüm altında olan kardeşlerimiz oruç tutamıyor, namaz kılamıyor, evinde Kur-an bile bulunduramıyorlar. Çünkü onlar Türk diye Müslüman diye bu ibadetler onlara yasaklanıyor.
    Ey İslam Dünyası ! Ey Türk Dünyası ! Doğu Türkistan davası: Bir Türk olarak Türklük davası, bir Müslüman olarak İslam davası ve bir insan olarak insanlık davasıdır.
    Bu zulme kurban olanların sayısı şu anda 35 milyon. 2. Dünya Savaşındaki Ölüm sayısı ise 60 milyon. Düşünün nasıl büyük bir zulüm ile karşı karşıya olduğumuzu.
    Oradaki Anne Baba birbirinden ayrılıyor. Baba hapishaneye anne ise bir Çinli erkek ile zorla nikâhlandırılıyor. Ey kardeşim ! şu elini vicdanına koy bir düşün senin babanı zorla hapis’e atıyorlar annen Çinli bir erkekle zorla evlendiriliyor. Annen istese de buna hayır diyemiyor eğer derse öldürülüyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.