ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

EN İYİ DOST - Emine Nur Sezgin - Öğrenci


          İnsanların en iyi dostu kitaplar olarak bilinir. En iyi dost denince akla ilk gelen şey kitaplar olur. Bazılarının da iyi dostları gelir aklına yani arkadaşları...Kitapların olduğu kadar arkadaşlıkta çok önemlidir birinin hayatında.
           İnsanın bir arkadaşı olmadığında kendini yalnız hisseder. Ve bu onu psikolojik olarak da etkiler. İnsanın bir dostunun, bir yoldaşının olması çok mutluluk verici bir şey. Onlar olmayınca zaman geçmez ama onlarla iken zaman su gibi akıp gider. İnsanın hayatında birçok arkadaşı, çevresinde pek çok yakını bulunur. Ancak bu kişilerin hepsi dost değildir.
        Dost dediğin bizi karşılıksız sever. Gerçek dostlar yıldızlar gibidir her zaman görünmezler ama hep orada olduğunu bilirsin. Kişinin dostu olmadığında kötü anlarda ne yapacağını bilemez. İyi zamanlarında ise sevincini paylaşacak kimseyi bulamazlar.
        Kötü bir zamanınız varsa ama gerçek bir dostunuz da varsa o artık pek kötü bir zaman sayılmaz. Çünkü dostlar bizim acılarımızı azaltmak için ve bize her daim destek olmak için vardır. Size en aydınlık yolları onlar gösterirler hep onlar yanınızda olurlar. Ancak sadece gerçek bir dostunuz varsa bu dediklerim gerçekleşir.
         Gerçek dostluk çok zor elde edilir. Ama bu duygu dünyada birçok duygunun üstündedir. Gerçek dostluğu bulan kişiler dünyadaki şanslı insanlardandır. Eğer sizin de gerçek anlamda bir dostunuz varsa ona sımsıkı sarılın ve hiç bırakmayın. Çünkü DENİZ DERİNDİR DURULMAZ, DOSTLUK EBEDİDİR UNUTULMAZ...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.