ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ: ONU RAHAT BIRAKIN! - Semanur Gürsoy - Öğrenci


İnsan doğduğundan beri bir arayış içindedir, bir hedefe ulaşma amacındadır. Bunun için ise oldukça sabırsız. Yaşının ve düşüncelerinin getirdiği isteklere göre "şu olursa mutlu olacağım bu olursa hayatımda her şey yoluna girecek" vs. der durur beklentilerin ardı arkası kesilmez.

    Bir kitabında
Amin Maalouf diyor ki ”Biz, kalıcı bir mutluluk sözü alarak doğduğuna kendini inandırmış o küstah kuşaklardanız. Söz mü? Peki, kim vermiş bu sözü ?” Ne kadar da doğru değil mi? bir o kadar da acı. Fark edemiyor insan mutlu olacağım derken bir ömrü heba edişini.

   Oysa bir insanın hayatı boyunca mutlu olması imkansız gibi bir şeydir. Ancak bizim aradığımızın aksine gelip de bizi bulan bazı mutluluklar vardır hayatta ve hayat,        küçük olsun büyük olsun hiç fark etmez, bu mutluluklarda gizlidir aslında. Peki ne oldu o bir “ömürlük” arayışa?

Bana sorarsanız şöyle bir dönüp de geriye bakıldığında akla gelen o ilk anlarda yaşamış, yaşadığını hissetmiştir insan ve unutulmamalıdır ki insan kendi seçimiyle yaşamamıştır o anlarını. O yüzden siz siz olun mutluluğun peşinden koşmayın. Bırakın mutluluk sizi bulsun. :)


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.