ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

2. DÜNYA SAYAŞI - Osman Naim Gökmen - 3 A Sınıfı Öğrencisi 3. BÖLÜMÖzellikle babasını görmeyeli çok uzun zaman olmuştu. Babasının resimleri evde olmasa neredeyse babasının yüzünü unutacaktı. Tommy ‘nin babası Lucax da aslında Tommy’yi çok özlemişti. Lucax aslında anne tarafından bir Fransız dı. Alman komutanlar Lucax’tan rica edip Fransız ordusuna sızmasını sağlamışlardı. Uzun yıllar önce Lucax Fransa da yaşadığı için Fransız vatadaşlığı da vardı. Bu yüzden Fransız ordusuna sızması çok zor olmadı. Lucax edindiği tüm bilgileri alman komutanlara aktarıyordu. Lucax ‘ mesleği askerlikti zaten alman ordusunun bir subayı olduğu için Fransız ordusunda da hızlı bir şekil de rütbelerini yükseltti. Çok başarılı bir askerdi. İlk zamanlar Fransız komutanların gözüne girebilmek için Alman ordusuna çok zararlar verdi. Birçok alman askeri öldürdü. Lucax hem almanca hem Fransızca hem de İngilizce biliyordu. Bu durum Fransız komutanların çok işine geliyordu. Artık Lucax komutanlarının güvenini kazanmıştı kimse ondan şüphe duymuyordu. Lucax ise öğrendiği bilgileri alman ordusuna aktarıyor bombalanacak yerleri komutanlarına bildiriyordu. Almanlar gereken önlemleri almaya çalışıyor ve en az bir zararla atlatıyorlardı. Lucax bir jet pilotuydu. Jetlerle alakalı her şeyi bilirdi. Çok donanımlı bir asker idi. Yeni planlar gelmişti Jetler yeni hedefleri bombalayacaklardı. Lucax Almanya ‘ya bombalanacak yerlerin krokisini verdi. Lucax da görevdeydi jetiyle kendisi de jetine bindi. Köln semalarına doğru uçmaya başladı. Artık bombalar yağmur gibi yağıyordu. Almanlar saldırıdan ne kadar haberdar olup önlem almış olsalar da yine de ölen insanlar zarar gören yerler oldu. Lucax jetindeki bombaları birbiri arkasına bırakıyordu. Lucax ‘ın jette olduğunu bilmeyen alman ordusu jetleri vurmaya çalışıyordu. İki jeti vurdular. Vurulan jetlerden biri Lucax ‘ın jetiydi. Kanadından vurulan Lucax ‘ın jeti döne döne hızla yere düşüyordu.

Lucax jetten atlamayı başardı. Jet ağaçların üstüne düştü oradan da yere çarptı. Çarpmanın etkisi ile jet patladı. Lucax ‘ da biraz ileriye ağaçların üstüne düştü. Düşerken koluna dal batmıştı.  Lucax kolundan yara almıştı. Lucax ayağa kalktı yarası çok derin değildi. Ama kolu kanıyordu. Bulunduğu yerden uzaklaşmaya başladı.  Alman askerleri bir müddet sonra jetin başına geldiler. Lucax bunu tahmin ettiği için oradan uzaklaşmıştı. Ama Alman askerleri ormanda Lucax ‘ ı aramaya başladılar. Tecrübeli bir asker olan Lucax oradan uzaklaşmıştı. Fakat kolu kanıyor biraz da başı dönüyordu. Kolundaki kanamayı durdurmak için üzerindeki kıyafeti yırtıp onunla kolunu sardı.
Alman askerleri yerdeki kanı görmüşlerdi. Kan izlerini takip etmeye başladılar. Biraz ilerlediklerinde kan izler kaybolduğunu fark ettiler fakat aramayı bırakmadılar. Lucax ‘ ı zorlu bir kaçış bekliyordu. Hızlı bir şekilde ormanın içine doğru ilerlemeye çalışıyordu. Bir şekilde izini kaybetmeliydi. Çünkü savaş ortamıydı kendini bile anlatamadan öldürülebilirdi. Bu yüzden yaralı olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde kaçıyordu. Ama başı dönüyor ve zorlanıyordu. Lucax kendini gizlemeyi düşündü. Bu şekilde ilerlemesi zordu. Bir köşeye çekilip üstüne ağaç dalları çekti. Bir süre orada hareketsiz kaldı. Çok vakit geçmeden Alman askerleri geldi. Lucax ‘ ı bulmak için her yeri arıyorlardı. Bir asker Lucax ‘ın dibine kadar geldi. Yalnız çalıların altına bakmadığı için Lucax’ ı göremedi. Lucax ‘ı bulamayan alman askerleri haber vermek için geri döndüler. Lucax kan kaybettiği için vücudu soğumaya başladı. Hava çok soğuk değildi fakat Lucax çok üşüyordu. Alman askerlerinin tekrar gelebileceğinden endişe eden Lucax bulunduğu yerden uzaklaşmaya başladı. Uzun bir süre ormanda yürüdü. Ormana yakın bir ev gördü. Eve doğru yürümeye başladı. Eve yaklaştı etrafı gözetledi. Evde bir bayan vardı. Eve çok yaklaşan Lucax kan kaybının etkisiyle yere düştü ve bayıldı.
Sesi duyan bayan kapıya çıktı. Yerde yatan adamı gördü. Lucax’ın başına gittiğinde yaralı olduğunu fark etti. Lucax ‘ı eve taşıdı. Hemen sıcak su ve bez hazırladı. Koluna pansuman yaptı. Yarasını temizledi. Mikrop kapmaması için evinde bulunan ilaçlarından koluna sürdü. Lucax ‘ın üzerindeki üniformayı çıkardı.  Üniformadan Lucax ‘ ın Fransız askeri olduğunu anladı. Bir an düşündü acaba ne yapmalıydı? Nasıl davranmalıydı kararsızdı. Sonra bir anda kapı çaldı. Kapıya baktı kapıda gelenlerin Alman askerleri olduğunu gördü. Kapıdaki alman askerleri burada bir Fransız askeri görüp görmediğini sordular. Bayan ne yapacağını bilemiyordu. Arkadaki askerler kendi aralarında konuşuyorlardı. O Fransız askerini bulup bir an önce öldürmek için can attığını söylüyordu. Bu konuşmaları duyan bayan daha büyük tereddüt yaşadı. Lucax uyanmıştı. Sesleri duyan Lucax merdivenlerden tavan arasına çıktı. Kadın ise bir Fransız askeri bile olsa sorgusuz bir şekilde öldürülmesini istemiyordu. Kararını vermişti. Alman askerlerine uzun bir süredir evde olduğunu ve hiçbir kimseyi görmediğini söyledi. Kadının bu durgun hali ve geç cevap vermesi alman askerlerini şüpheye sevk etti. Evi kontrol etmek istediklerini söylediler. Kadın da mecburen kabul etti. Ama çok korkuyordu yerde yatan adamı gördüklerinde ne diyecekti. Bunu düöşünüyor kafasında cevaplar bulmaya çalışıyordu. Ve askerler içeri girdiler her yere baktılar. Evde kimse yoktu. Kadın çok şaşkındı az önce bir adam burada baygındı yerde yatıyordu ne oldu acaba diye düşündü. Askerler her yere baktılar fakat odalardan biri kilitliydi. O odaya giremediler.  Kadından odayı açmalarını istediler. Kadın açmak istemedi.             DEVAM EDECEK..,

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.