ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

AŞKIN TANIMI - Betül Masat - Öğrenci

    Kitaplarda, internette herkes kendince aşkı tanımlar ve aslında herkesin tanımı kendine göre doğrudur. Çünkü aşk soyut bir hissin bir bedende somutlaşmasıdır. Aşkı hissedene dek onun hakkında bir fikrimiz yoktur. Okuduklarımız ve duyduklarımızla biliriz aşkı ve onu hissettiğimizde o kişiyle bütünleşir aşkın tanımı. Onun hissettirdikleri, bakışı, gülüşü, karakteri hatta fiziksel özellikleri bile aşkın tanımı olur bizim için.
    Aşkı tanımlarken farkında olmadan o kişiyi anlatırız ve bu ömrümüzün sonuna kadar hep böyle kalır. O hayatınızdan çıksa da size göre aşkın tanımı hep o kalır. Belki başka birisini de seversiniz ama bu sevgidir aşk değil. Evet sevgi bir evliliği taşıyabilir ama yalnızca tek hayata bakar sevginin bitmesi. Oysa aşk akıllanmaz, binlerce hata yapar, hepsini kabul eder, unutur, görmezden gelir, döner dolaşır ama onda kalır.
     Birde her önüne gelene aşık oldum diyen insanlar var işte bu insanlar şimdiye kadar aşkı tatmamışlardır. Eğer aşkı hissetselerdi ikinci, üçüncü kez aşık olduklarını iddia etmezlerdi. Aşık olduğunuz kişiyle hayatınızı sürdürmenizede gerek yok aslında bu söylediklerimin geçerli olabilmesi için. O kişiyi hayatınızdan tam anlamıyla silseniz de hatta bazen nefret eder hale gelseniz de o kişinin yeri hiçbir zaman değişmez, aşkın tanımı hep o kalır.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.