ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

2. DÜNYA SAYAŞI - Osman Naim Gökmen - 3 A Sınıfı Öğrencisi 7. BÖLÜM               Evin hanımı bunları eve davet etti. Evde kadının kocası da vardı. Tanıştılar sohbet ettiler bir süre sonra evin hanımı Jiim dede ve Lion ‘u yemek masasına davet etti. Yemeklerini yediler ikisi de çok acıkmışlardı.  Yemek yemelerinden belli oluyordu. Karı koca bunların yemek yeme hızından dolayı birbirlerine bakıp gülümsediler. Yemek faslı bittikten sonra tekrar sohbet ettiler. Saat artık çok geç olmuştu evin hanımı yataklarını hazırladı yattılar. Sabah kalktıklarında kahvaltıları hazırdı. Evin hanımı Jimm dede ve Lion’ u kahvaltıya çağırdı. Kahvaltı da evin hanımı Jimm dedeye şimdi nereye gideceksiniz diye sordu. Jimm dede cevap verdi. Şimdi Almanya’ ya gideceğiz dedi. Evin hanımı ise isterseniz kocam sizi kahvaltıdan sonra tren garın götürsün.  Oradan da Almanya ‘ya gidebilirsiniz dedi. Lion ise ama bizim paramız yok ki dedi. Evin hanımı gülümsedi. Sorun etmeyin biletleri kocam alır dedi. Kahvaltılarını bitirdiler. Evin hanımı Jimm dede ve Lion’a kocasının eski kıyafetlerini verdi. İsterseniz yıkanabilirsiniz dedi. lk önce Jimm dede yıkandı kıyafetlerini değiştirdi. Sonra Lion yıkandı. Kıyafetlerini değiştirdi. Jimm dede ve Lion evin hanımına çok teşekkür ettiler. Kadının kocası Jimm dede ve Lion ‘ tren garına bıraktı. Biletlerini satın aldı. Jimm dede ve Lion adama çok teşekkür  ettiler .Bu aile Jimm dede ve Lion’ a çok büyük iyilik yapmıştı . O yüzden ne kadar teşekkür etseler azdı. Jimm dede ve Lion trene binmişlerdi. Tren Berlin’ e doğru yol almaya başladı. Jimm dede kızı ve torununu göreceği için çok heyecanlıydı. Kızı ve torununu çok özlemişti. Onlara sıkıca sarılmak öpmek istiyordu. Lion ise özgür kalmanın heyecanı ile bir oraya bir buraya yürüyordu. 
             Tren Berlin’e ulaşmak üzere idi. Jimm dede kızı ve torununa ilk buluşmada neler söyleyeceğini düşünüyordu. Esir kampında kızı ve torununa hediyeler yapmıştı. Onları verecekti. Lion ‘un amcası, dayısı ve onların çocukları vardı. Lion da onları görmeye gidecekti. Ama önce Jimm dedenin evine gidecekler Aliz ve Tommy ile tanışacaklardı. Birkaç gün Lion Jimm dede ile kalmak istiyordu. Çünkü Lion Jimm dedeyi babası yerine koyuyordu. Jimm dede olmasaydı Lion ölmüş olacaktı. Trenden indiler Jimm dedenin evine doğru yürümeye başladılar. Lion ve Jimm dede sürekli birbirleri ile konuşuyor. Arada sevinçten gülüyorlardı. Biraz yürümeleri gerekliydi. Çünkü Jimm dedenin evi tren garına çok yakın değildi. Ama olsun onlar günlerce bile yürümeye razıydılar. Sonuçta özgürdüler ve sevdikleri insanların yanına gideceklerdi. Onlara sarılacaklardı, onları öpeceklerdir. Bunun için ölümü bile göze almışlardı. Eğer yakalansalardı büyük ihtimalle kurşuna dizileceklerdi. Bunu ikisi de biliyordu ama kaçmaktan vazgeçmediler. Yarım saattir yürüyorlardı nihayet Jimm dedenin evi gözüktü. Evin kapısına geldiler. İçerde Aliz ve Tommy vardı. Jimm dede pencereden onlara baktı. İkisine kadar güzel gözüküyordu. Jimm dede hemen kapıyı çaldı. Aliz içeriden kim o dedi. Jimm dede espiri yapmak için Fransızca Fransız askeri geldi açın kapıyı dedi.
           Aliz şaşırdı ve kapıyı açtı. Karşısında babasını görünce sevinçten bir çığlık attı. Sesi duyan Tommy kapıya koştu. Dedesini gördü ve dedesinin kucağına atladı. Ve dedesine sımsıkı sarıldı. Canım dedem dedi ve dedesini iki yanağından da öptü. Sonra Tommy canım dedem babam nerde dedi. Jimm dede ve Aliz bunu duyunca bir anda mutlulukları kayboldu. Jimm dede Tommy ben geldim ama babanın biraz daha işi var. İşlerini bitirince oda gelecek dedi. Tommy dedesine tekrar sımsıkı sarıldı ve öptü. Jimm dede de torununu öptü onu çok özlemişti. Bu sevimli çocuk için Jimm dede dünyaları verebilirdi. Aliz daha fazla dayanamadı. Aliz’de ikisine de birden sarıldı. Babasını öptü sonra oğlunu öptü bu hareketini beş kere tekrarladı. Sonra ikisine birden sımsıkı sarıldı ve dakikalarca bırakmadı. Bu gün onlar için unutulmaz bir gündü. Aliz babasına arkadaşının kim olduğunu sordu. Jimm dede özür dilerim sizi tanıştırmadım dedi. Bu arkadaş benim kamptan arkadaşım ve yol arkadaşım çok değerli bir insan Lion dedi. Lion ‘ a dönüp bunlarda benim sevgili kızım Aliz ve sevgili torunum Tommy dedi.
 DEVAM EDECEK..

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.