ÖĞRENCİLERİ YAZAR, AÇI YAYIMLAR.

MEB. ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRÜ MUAMMER YILDIZ ÖZEL OKULA KAYIT OLACAKLARA 10 MADDELİK TAVSİYESİNDE NEREDEYSE AÇIYI TARİF ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığı Özel öğretim kurumları genel müdürü Muammer Yıldız özel okula çocuk kaydedecek olanlara 10 maddelik tavsiyede bulunurken neredeyse AÇI OKULLARI' nın özelliklerini tanımladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, yeni eğitim öğretim döneminde çocuklarını özel okullara kaydettirmeyi planlayan veliler için 10 maddede dikkat edilmesi gereken temel unsurları anlattı. 
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınav sonuçlarının açıklamasının ardından okullarda kayıt dönemine girildiğine işaret eden Yıldız, bir eğitim kurumunu tercih nedenlerinin iyi ele alınması gerektiğini vurguladı.

1-Öncelikle okulun kurumsal yapısına ve eğitim çıktısına bakın.

2- Özel okullar düzeyinde mezun ettiği öğrencilerin eğitim çıktısını araştırın. 

3- Eğitim personelinin niteliği, sürekliliği ve çeşitliliğini araştırın. 

4-Uygulanan öğretim programlarının iyice inceleyin ve takip edin.

5-Okulu adım adım gezin, teknolojik altyapısını iyice inceleyin.

6-Sosyal, sportif etkinliklerin listesini isteyin ve yerel - bölgesel başarıları takip edin 

7-Okulun fiziki donanımı, laboratuvarları, kütüphanesinin incelenmesi, okulun güvenli ve sağlıklı olması noktasında sunduğu ortama dikkat edin, verilen yemek ve servis hizmetlerinin araştırın.

8-Bir özel okulu diğerlerinden ayıran bir başka özellik de toplum yararına yaptığı çalışmalar, sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikleridir. Seçeceğiniz okulun bu faaliyetlerdeki durumunu mutlaka araştırın.

9-Sözleşmeyi satır satır okuyun, okumadan imzalamayın

10-Fiyat en son konuşun ve kar marjı ile eğitim kalitesine göre kayıt yaptırın."

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.